Acum este 29 Iun 2017, 18:54

Ora este UTC + 2 [ DST ]

Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Odc & dc++
Mesaj nouScris: 03 Feb 2012, 12:08 
Neconectat
Novice

vremea acestor huburi a trecut, acum la moda sunt torrentii, poate pentru ca ai la dispozitie un mediu mai curat. nici pe torrenti nu scapi de virusi, insa cu siguranta este mai curat decat in raiul programelor rau intentionate care sunt pe huburi.

Sus

Mesaj nouScris: 23 Aug 2012, 14:47 
Neconectat
Novice

Salut, eu unul nu le vad rostul...

Sus

Mesaj nouScris: 14 Ian 2013, 15:28 
Neconectat
Internaut junior

distinct scrie:
vremea acestor huburi a trecut, acum la moda sunt torrentii, poate pentru ca ai la dispozitie un mediu mai curat. nici pe torrenti nu scapi de virusi, insa cu siguranta este mai curat decat in raiul programelor rau intentionate care sunt pe huburi.

Eu cred ca nici pe torrenti nu e chiar floare la ureche. Poti foarte usor sa iei virusi si cu atat mai mult daca esti novice si nu stii exact ce torenti sa alegi.

cocolino scrie:
Salut, eu unul nu le vad rostul...

Acum ceva timp erau foarte populare. Era usor sa le folosesti pentru a face schimb de fisiere. Odata ce intrai aveai acces la multe foldere cu muzica, filme, poze, seriale etc din computerele altora, conectati si ei.

Sus

Mesaj nouScris: 19 Ian 2013, 11:24 
Neconectat
Novice

corect, dar daca esti un pic atent nu te virusezi pe torrent, in plus, cele romanesti sunt destul de verificate, nu sunt probleme...mai rau e pe extern...

Sus

Mesaj nouScris: 17 Iun 2015, 10:22 
Neconectat
Novice

Pirateria a existat si va exista indodeauna, nu cred ca disparita dc-ului, odc-ului sau torentelor or sa afecteze acest lucru.

Sus

Mesaj nouScris: 12 Aug 2015, 23:05 
Neconectat
Novice

Cu timpul probabil ca va disparea si pirateria online asa cum a disparut si pirateria pe cd-uri/dvd-uri. Sa luam spre exemplu sistemele de operare, astazi ai alternative chiar foarte bune la Windows, incat nu se mai merita sa folosesti sistem piratat si sa risti pierderea datelor. Pentru filme exista abonamente spre exemplu pe voyo care iti dau acces gratuit la cele mai noi filme si seriale. Pe linux spre exemplu toate softurile de baza sunt gratuite. Doar cei care se incapataneaza sa foloseasca Windows si nu au bani sau nu vor sa cheltuie pe o licenta recurg la piraterie de soft. Pentru jocuri exista platforma Steam care ofera uneori si jocuri gratuit sau sunt reduceri masive la care gasesti un joc bun la 1-2$ si spre deosebire de jocurile pirat, le poti juca si pe internet cu prietenii. Deci s-au cam facut progrese mari in diminuarea pirateriei.

Sus

Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 16 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC + 2 [ DST ]